İngiltere Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İngiltere Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İngiltere Uzun Süreli Vize

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

İngiltere Uzun Süreli Vize

İngiltere uzun süreli vize 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize kategorileri içerisinde yer alınarak başvuru yapan kişiye verilmektedir. Tüm bunların yanı sıra uzun süreli vize işlemleri ise, İngiltere ülkesi adına sadece 6 aylık bir süre ile yetkili makamlar tarafından başvuru yapan kişiye verilmektedir.

Bu öngörülen süre zarfı içerisinde kişi uzun süreli bir vizeye sahip olsa dahi, 6 ayın sonunda İngiltere ülkesinden çıkış yapması gerekmektedir. Ancak tekrardan konsolosluğa müracaat ederek İngiltere uzun süreli vize sahibi olabilme hakkına sahiptir. Aksi takdirde kişi 6 ay içerisinden ülkeden çıkış yapmaz ise, bir sonraki başvurusuna kalmadan kişi ülkeden sınır dışı edilebilmektedir. Bir sonraki başvurusunda bulunacak olur ise, kişinin başvurusu yetkili merciiler tarafından reddedilmektedir.

Ayrıca İngiltere Konsolosluk resmi makamı da gerekli görmesinin akabinde başvur yapan kişi tarafı ile iletişime geçerek, kişinin yapmış olduğu eksik evraklara nazaran ek evrak talebinde bulunma hakkına da sahiptir. Konsolosluk makamının ek evrak talebi ise kesinlikle yetkililerin inisiyatifi altında bulunmaktadır. Makam, eksik evraklar adına gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunmadan doğruca olarak kişinin yapmış olduğu vize başvuru müracaat değerlendirme aşaması reddedilmektedir.

 

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu içerisinde bulunan eksik evrakların ya da tutarsız ibraz edilen belgelerin yanı sıra, başvuru sahibinin hatalı ya da kimliği ile tutarsız bir bilgi ibraz etmiş ise, İngiltere vize başvuru değerlendirme süresi direkt olarak ret kararı verilmesi ile bunun beraberinde kişi hakkında yasal işlem başlatılma ihtimali de yüksektir. Konsolosluk ise bu yetkilere sahip bir makamdır ve kişi bunu göz önünde bulundurması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Alma Süresi ve İşlemleri

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan dört ülke içinde mevcut bulunan en büyük ülkedir. Bunun yanı sıra 4 ülke içerisindeki ülkelerin de merkezidir. T.C. vatandaşları olan kişiler ise diplomatik ya da hizmet bir pasaport kullanmıyor ise bu ülkeye gerçekleştirilecek olan seyahatleri adına vize müracaatında bulunmaları tabi tutulmuştur. Bunun yanı sıra, başvuru sahibi özel bir pasaportu mevcut ise (diplomatik ya da hizmet) 180 günlük bir süre zarfı içerisindeki 90 gün baz alınır ise, bu 90 günü aşmamak kaydı ile vize işleminden muaf tutulmaktadırlar.

İngiltere vizesi almak isteyen başvuru sahipleri, İngiltere ülkesi için planlamış olduğu seyahat için başvurularını Konsolosluk ya da Büyükelçilik taraflarınca yetkilendirilmiş merkezler ya da firmalar tarafından başvuru işlemlerini yapabilmektedirler. İngiltere topraklarına seyahat etmek isteyen bireyler, başvurularının gerçekleşebilmesi adına biyometrik bilgilerini ibraz etmeleri zorunlu olması ile beraberinde yetkili kişilerden talep edilmektedir.

İngiltere Vize Türleri Hakkında Detaylı Bilgiler

İngiltere vize türleri, seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru yapan bireyler için 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık gibi süreli bir şekilde temin edilmektedir. Birleşik Krallık için seyahat yapmak isteyen başvuruda bulunan kişiler; elektronik bir ortamda yapılması ve talep edilen işlerin bitiminden daha sonra, konsolosluk tarafınca yetki sahibi olan aracı kuruluşlar sayesinde kişi vize merkezlerinden ya da firmalardan herhangi birisine şahsen giderek biyometrik verilerinin talebinde bulunması zorunludur. Başvuruyu yapan kişiler; faal bir şekilde ikamet etmiş olduğu yerden bağımsız olarak, kendisine en yakın bulunan bir bölge içerisindeki vize merkezlere giderek vize adına bizzat gereken işlemleri başlatabilme hakkına sahiptir.

İngiltere vize türleri ticari, aile ve arkadaş ziyareti, turistik nedenlerden kaynaklanarak talep edilen vize, tıbbi vize ve aile birleşimi gibi vize türlerinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra, bireyin yapacak olduğu vize başvurusu da sadece konsolosluğun belirlemiş olduğu biyometrik verilerin ve başvuruları almak için, yetkilendirilmiş kuruluşların (vize merkezleri) sayesinde temin edilebilmektedir. İngiltere vizesi için talep edilen gerekli olan evrakların listesini ve talep edilmiş olan evrakları görmek amacı ile ilgili resmi sitelerden de bilgi alınabilme hakkınsa sahiptir.

İngiltere Vize Merkezi

İngiltere vizesinin türleri turistik, aile ve arkadaş ziyareti, ticari, kültürel etkinlik gibi ayrı bir kategori altında bulunmaktadır. İngiltere vize başvurusu için vize merkezi ile yapılacak olan evrakların hazırlık aşaması, kategoriye uygun bir düzen içerisinde vize başvuru formunun başvuru sahibi tarafından doldurulması, kategorinin vermiş olduğu vize evrak ve belgelerinin hazırlık işlem aşamaları ve kontrol sağlanmasıdır. Vize talep dilekçesinin hazır hale gelmesi, işlem süresi boyunca başvuru sahibinin pasaportunun takibi ve teslimi gerçekleştirilerek bireye ulaştırılmasının yanı sıra, yetki sahibi olan vize merkezleri tarafından yapılmaktadır.

İngiltere vizesi almak adına, Türkiye sınırları içerisinde pek çok yetki sahibi şubeler vardır. Bu konuda vize merkezleri en doğru aracı bir kuruluş niteliğini taşır. Başvuru dosyası hazırlandıktan daha sonra ise, konsolosluk tarafından yetki sahibi edilen bir vize başvuru merkezi kuruluşu aracılığı ile kişinin randevusu alınacaktır. Randevu günü geldiğinde ise temsilci kişiye eşlik ederek başvuru işlemleri resmi bir biçimde gerçekleştirmesi tamamlanacaktır.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

İngiltere vizesi işlem süresi boyunca biyometrik bilgiler, mevcut pasaport teslimi ve yanı sıra dosya kabul işlemleri başvuru merkezleri beraberinde yapılmaktadır.

İngiltere vizesinin işlem incelemesi ve sonuçlandırma devresinde ise parmak izi beyanı bittikten daha sonraki 21 gün içerisinde yapılır. Yetkili kurumlar tarafından yoğunluk ve resmî tatillere rastlantının gelmesi sebebi ile bu işlem süresi boyunca gün sayılarında farklılıklar meydana gelebilme ihtimali mevcuttur. Yanı sıra, başvuru işlemi gerçekleştikten daha sonra randevu günü bitiminde en az 21 günün daha kesinlikle mevcut olmasına dikkat edilmelidir.

Yerleşim vizesi türü için ise çıkış ve değerlendirme süresi 3 ay kadar bir süre içerisinde değişkenlik sergilemektedir. Bunun yanı sıra, ek hizmetler de vize ücretinin dışında başvuru sahibi tarafından ödeme yapılması gerekmektedir. Yanı sıra, vize çıkış süresini düşürecek ekspres vize işlemlerinden faydalanarak, başvuru yapan şahıs bu süreyi en aza düşürerek 5 iş günü içerisinde yapabilmektedir.

Bunun yanı sıra 24 saat (1 günlük süre) içerisinde işlemlerinin acil bir şekilde gerçekleştirme hakkına da sahiptir. Ek hizmetler ise vize süresini de ayrıca bir şekilde hızlandırmaktadır. Vize karar verme aşamasında ise ek hizmet kullanılıp ya da kullanılmadığının olumlu veya olumsuz bir etkisi söz konusu değildir.

İngiltere vizesinin başvurusu olumlu bir biçimde sonuçlanan şahıslar, belgelerin başvuru işleminin gerçekleştirdiği vize müracaat merkezlerinden teslimini yapabilirler. Bu belgeler teslim alınır iken kişinin kimlik bilgileri, seyahatin sebebi ve seyahat tarihinde herhangi bir yanlışlık olup olmadığını da dikkat ile teyit etmesi tavsiye edilmektedir. İngiltere başvurusunun olumsuz bir şekilde ret edilmesi durumunda ise kişiler, kendisine iletilmiş olan reddedilme nedenlerini öğrenerek gerekli durumlar çerçevesi doğrultusunda karara itiraz haklarına da sahiptir.

İngiltere Uzun Süreli Vize Sık Sorulan Sorular

İngiltere uzun süreli vize başvuruları ne zaman sonuçlanır?

İngiltere’ ye yapılacak olan uzun süreli seyahatler için İngiltere vizesi başvurusunda bulunulmaktadır. İngiltere oturum vizesi başvurularının sonuçlandırılması İngiltere konsolosluklarının iş yüküne göre değişiklik göstermekle beraber başvuruların karara bağlanma süresi 12 haftadan başlayarak 24 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Uzun süreli İngiltere transit vziesi nedir?

İngiltere aktarmalı olarak üçüncü bir ülkenin ziyaret edileceği durumlarda havaalanından çıkması ve sınır kontrolünden geçmesi gerekenler, 48 saat içinde İngiltere sınırlarında kalmalarını olanaklı kılan uzun süreli İngiltere transit vize başvurusu yapabilirler.

Kısa dönemli İngiltere öğrenci vizesi hangi durumlarda alınabilir?

Kısa dönemli İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere’ de dil kursuna ya da mesleki, kısa süreli herhangi bir kursa katılmak veya lisans eğitimi kapsamında kısa süreli araştırma faaliyetleri yürütmek için alınabilir. kısa dönemli İngiltere dil kursu için 18 yalından büyükler en fazla 11 ay İngiltere’ de kalabilirler.

İngiltere Tier4 öğrenci vizesi bankada ne kadar para olmalı?

İngiltere Tier4 öğrenci vizesi başvurularında eğitim kurumu için ödenecek yıllık ücretinin yanısıra londra için aylık 1265 Pound, Londra dışı için ise aylık 1015 Pound sponsora ya da öğrenciye ait güncel bir banka hesabında bulunmalıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu