İngiltere Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

İngiltere Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İngiltere Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

İngiltere Randevu Formu

İngiltere randevu formu, aracı bir kuruluş olan yetkilendirilmiş vize merkezleri ve vize başvuru firmaları tarafından kişinin vize başvurusu adına yapılması gereken bir ön bilgilendirme formu olarak sunulmaktadır.

Kişi seyahat nedenine, seyahat tarihlerini, iletişim ve diğer bilgilerde bir ön bilgiyi yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerine ya da vize başvuru firmalarına sunmaları gerekmektedir. Bu nedenle İngiltere randevu formu sayesinde kişi hakkında bir ön bilgilendirme ile kişinin ihtiyacı olan vize kategorisi kapsamı içerisinde ilerlenmektedir.

İngiltere Vize İşlem Aşamaları

İngiltere vize işlemleri, Büyükelçilik himayesi kapsamı içerisinde ilk adım olarak online bir şekilde başvuru sahibinin kayıt oluşturması ile müracaat süresi başlamaktadır. Kayıt işlemleri başvuru sahibi tarafından oluşturulduktan daha sonra, yetkilendirilmiş başvuru merkezinden alınacak olan randevu ve beraberinde yönlendirilmiş olan başvuru evrak dosyasının işlem sürecinin başlatılması adına başvuru sahibinin ikamet etmiş olduğu bölgeye en yakın İngiltere ülkesinin konsolosluk merkezine başvuru işlemleri adına bizzat giderek biyometrik bilgilerin ibrazını vermesi yetkili kişiler tarafından talep edilmektedir.

Tüm bu belirtilen sürecin en son kısmı ise karar aşamasıdır. Ayrıca bu karar vermek yetkisi de sadece ve sadece İngiltere Büyükelçiliğine ait bir karadır. Başvuru, yani müracaat merkezi olarak adlandırılmış olan aracı vize merkezi ya da vize firmaları kuruluşları, kişinin başvuru yapmış olduğu İngiltere vize işlem değerlendirme kararı yetki yoktur. Ayrıca bunun yanı sıra, bu merkezlerin ya da firmaların karara dahil olmak hakları da mevcut değildir.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu adımlarına geçmeden hemen önce başvuru sahibi seyahatinin nedenini net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. İngiltere vizesi adına acil durumlarda ya da aniden bir gereksinim duyulan ziyaretler amacı ile 24 saat ve 5 günlük bir süre zarfı içerisinde sonuç alacak acil vize kategorisini seçmesi tavsiye edilmektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiler almak adına başvuru sahibi, aracı olarak yetkilendirilmiş vize müracaat adına merkezleri ya da vize başvuru firmaları ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi almak isteyen ve talep eden başvuru yapacak olan kişiler ilk önce yetkili kurum olan konsolosluk tarafınca aracılık ile yetki sahibi olan vize merkezlerinden ya da firmalarından randevu talep etmesi gerekir. Randevu, vize merkezi yetkilileri tarafınca başvuru yapacak olan kişiye verilir ve gün, saat ve tarih belirtildikten sonra kişi ibraz edilmesi istenen evrakları hazırlayarak başvuru merkezinde bulunması zorunludur.

Başvuru yapan şahıs, müracaat merkezinde yetkililer tarafınca gerekli talep edilmiş tüm destek ve hizmet sağlanarak İngiltere vizesi almak adına vize merkezi ülke danışmanları tarafından yönlendirilmektedir. Başvuru yapan şahıs, konsolosluğun beyan edilmesinin talep ettiği evrakları tutarlı ve doğru bir şekilde hazırlamalıdır. Evraklar hazırlandıktan daha sonra başvuru yapan sahibin bilgileri ile uyuşup aynı zamanda da uyuşmadığı kontrol edilmelidir.

Bu gibi durumların akabinde kontrol edilmesinin sebebi ise kişinin başvuruda kullanacak olan evrakların eksik ya da tutarsız bilgilerin içermesinden olmasından dolayı olumsuz bir ret cevabı ile sonuçlanmasıdır. Bu türdeki durumları yaşamamak için belgeler iyice kontrol edilmeli ve kişinin kişisel bilgileri ile uyum sağlamalıdır. Bunun yanı sıra eksik belgelerin beyanında bulunuyor ise, yetkili kurumun başvuran bireyden gerekli olan ek belge talebinde inisiyatifi altında bulunabilmektedir. Ya da direkt bir şekilde başvuru yapan başvuru yapan İngiltere vizesi başvuru sürecinin reddine karar verebilme hakkına da sahiptir.

Eksik evraklara şayet ek evrak talebinde bulunabilir fakat bir diğer dikkat edilmesi gereken etmen ise, evrakların içerisinde yanlış ve doğru olmayan bir bilginin konsolosluğa ibraz edilmesidir. Hatalı bir belgenin ibraz edilmesi sonucunda ise müracaatta bulunan kişi ve aracı durumunda olan vize merkezi hakkında cezai uygulamaların uygulanması yüksek bir ihtimaldir. Bu gibi olumsuz durumlarının yaşanmaması için başvuruda bulunan kişi vizeyi alabilmek için başvuru süresinin içerisinde oldukça dikkatli olmasında da büyük bir fayda vardır.

İngiltere vize işlemleri ise şu şekildedir; 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık gibi bir ekstra bir durum sunmaktadır. Bunun yanı sıra başvuruda bulunan kişi uzun süreli İngiltere ülkesinin vizesine sahip olmak istiyor ise bunun beraberinde en fazla 6 ay gibi bir süre ile kalabilmektedir. 6 aylık sürenin sonunda ise kişinin İngiltere’den çıkış yapması gerekmektedir. Uzun süreli kalınacak vizelerde de 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vizeler başvuruda bulunan şahsa uygun görülmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Adına Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi gerekli evraklar adına istenen ve gerekli olan evraklar ya da belgeler, başvuru sahiplerinin İngiltere ülkesine gerçekleştirecek olan seyahatin nedenine ve kategorisine göre değişkenlikler barındırmaktadır. İngiltere Konsolosluğu talep etmesi sonucunda İngiltere vizesi için ibraz edilen gerekli evraklara yanı sıra seyahatin kategorisine göre de ek evrak veya belge talep etme hakkı mevcuttur.

Kısa zamanlı İngiltere Ziyaretçi Vize başvurusu işlemleri nedeni için ise hazırlanması gereken evrakların orijinalinin ya da fotokopilerinin ise kesinlikle hazır bulundurulması gerektiğini de hatırlatmaktadır. İngiltere vize başvuruları ise İngiltere Hudut Muhafaza Daire fümesi değerlendirilmeye alınması nedeni ile şayet İngilizce dilinde olmayan tüm destekleyici bir belgelerin tercümesiyle birlikte teslim edilmektedir.

Tercüme edilmiş belgelerde eğer tercüme eden kişinin ismi, iletişim neden ile kişinin güncel ve faal olan bilgileri ve aslına uygun olarak tercüme edildiğine dair tasdikname de bulundurması gerekmektedir. Tercüme edilen her tercüme evrakının içerisinde tarih ve tercüme işlemini gerçekleştiren şahsın imzasının bulunması şarttır.

 • Pasaport: Kişinin seyahat bitiş tarihi ile en az 6 aylık geçerliliği ile kullanmak mümkündür. Bunun yanı sıra pasaportun içerisinde bulunan boş sayfalar ve mevcut ise eski pasaportun da bulundurulması gereklidir.
 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmuş, müracaat eden kişi tarafından imzalanmış İngiltere vizesi müracaat formu. (Taraflarca kişiye geri temin edilecektir.)
 • İngiltere Vize Dilekçesi: Başvuru yapan kişinin şirketteki konumu, seyahatin tarihini ve nedeninin belirten, şirket içerisindeki imza yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış bir resmi dilekçe.
 • Davetiye: Ziyaret yapılacak konum bir şirket ise; faal olan şirketin antetli bir kâğıda yazılmış ve düzenlenmiş, müracaat eden kişinin pasaport numarasının ve isminin içerisinde mevcut bulunan bir davetiye. Ayrıca davet eden şahsın da pasaport fotokopisinin bulundurulması zorunludur.)
 • Rezervasyon Bilgileri: Konaklama rezervasyonun çıktı bilgileri, ulaşım rezervasyonu ve sağlık sigortasının olması gerekmektedir.
 • İlave Evraklar: Başvuru yapan kişinin nüfus kağıdının fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kâğıt örneğinin bulundurulması.

İngiltere Transit Vize İşlemleri

İngiltere transit vize, bir ülkeye seyahat edilmesinin yanı sıra, aktarmanın gerçekleşeceği mevcut durumlarda ise aktarma uygulanacak bölgenin sınırlarından geçmek nedeni doğrultusunda istenen oldukça kısa süreli bir vize çeşididir. Aktarmalı uçuş sırasında aktarma yapılacak olan herhangi bir ülkenin transit vize talep edip ya da etmediğine kesinlikle dikkat edilmelidir. Transit vize istekleri ise ülkeden herhangi ülkeye ve aktarma sürelerine bağlı olaraktan değişkenlik sergilemektedir. Kişinin muhakkak bu belgeye sahip olması gerekmektedir.

İngiltere Randevu Formu Sık Sorulan Sorular

İngiltere randevusuz vize başvuru nedir?

Acil durumlarda İngiltere seyahatinde bulunmak isteyenler, başvuru merkezi tarafından alınan randevudan önce randevuya gitmek ve başvuru sürecini daha erken tamamlamak için İngiltere randevusuz vize başvurusu gerçekleştirebilir. Bu durumda başvuru sahibi kendine verilen randevu tarihinden daha önce istediği gün ve saatte randevuya gidebilir.

İngiltere randevusuz vize başvuru ücreti ne kadardır?

İngiltere vizesi Walk-in servis olarak da bilinen ve başvuru sahibine randevu tarihinden önce istediği gün ve saatte randevuya giderek başvurusunu tamamlama olanağı veren, İngiltere vizesi randevusuz başvuru işlemleri için konsolosluk harç bedeline ek olarak ödenmesi gereken hizmet ücreti 690 Euro’ dur.

İngiltere vize başvurularında randevuya gitmeli miyim?

İngiltere vize başvurularında randevu işlemleri sırasında biyometrik veri işlem kayıtları bırakılmalıdır. İngiltere vizesi başvuru sırasında daha önce vize almış olanlar da dahil parmak izi işlemleri yapılır, bu nedenle İngiltere vize başvurularında randevu şahsen gidilmelidir.

İngiltere vize başvurusu randevu ne zaman verilir?

İngiltere vize başvurularında randevu, konsoloslukların çalışma durumuna, güncel durumlara ya da konsolosluğun işyüküne göre değişiklik gösterir. Genel olarak İngiltere vize başvurularında randevu tarihinin bir hafta sonrasına verildiği görülmektedir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu