İngiltere Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İngiltere Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İngiltere Vize Ücreti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere vize ücreti, başvuru yapacak olan kişinin seyahat nedeni doğrultusunda vize kategorisine göre farklılıklar barındırmaktadır. İngiltere ülkesi için vize müracaatında bulunacak olan kişilerin, İngiltere vize harç bedelinin ödemek istiyor ise kesinlikle kendi adına amacına en uygun olan İngiltere vizesinin kategorisi altında başvuruda bulunarak ödeme yapması yetkili kişiler tarafından kabul edilmektedir.

Ancak başvuru sahibi, seyahat nedenine uygun olmayan bir İngiltere vize kategorisi kapsamı içerisinde hem başvuruda bulunarak hem de İngiltere vize harç bedelinin öder ise, başvuru sahibinin yapmış olduğu hem vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanacak hem de ödemiş olduğu vize harç bedeli yetkili makamlar tarafından ve verilen karar doğrultusunda şahsına tahsil edilmeyecektir.

İngiltere Vize Ücretinin Ayrıntıları

İngiltere vize ücreti de başvuru yapacak olan kişinin ikamet ettiği bölgeye göre de değişkenlikler göstermektedir. Bu neden doğrultusunda tüm illerde yapılacak olan İngiltere vize başvurusuna göre de ücretler değişmektedir. Kişinin biyometrik bilgilerinin alındığı ve kişinin yapmış olduğu İngiltere vize müracaatının yetkili makama iletilmesini sağlayan vize başvuru merkezlerinin ya da vize başvuru firmalarının ücretleri değişkenlikler göstermektedir.

Vize Türleri;2020-2021-2022

  • 6 aylık bir vize başvuru ücreti 130 USD
  • 2 yıllık yapılacak olan vize başvuru ücreti 495 USD
  • 5 yıllık İngiltere vize başvuru ücreti 896 USD
  • 10 yıllık bir vize başvurusu da 1124 USD olarak belirlenmiştir.

Tüm bu belirtilen fiyatlandırmaların yanı sıra, 6 aylık bir dil okulu başvurusunun ücreti 133 USD, 11 aylık sürecek bir dil okulunun ücreti de 254 USD ve Tier 4 uzun süreli İngiltere öğrenci vize başvurusunun harç ücreti ise 476 USD olarak yetkili makamlar tarafından güncellenerek belirtilmiştir.

**Vize harç ücreti ve danışmanlık hizmet bedelleri, kur sebebi nedeni ile değişkenlikler göstermektedir. Başvuru yapacak olan kişiler güncel fiyatlar ve indirimli kampanyalardan yararlanmak adına yetkilendirilmiş vize müracaat merkezleri ya da vize başvuru firmaları ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir.

İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere vize işlemleri için 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık gibi uzun süre ve 10 yıllık bir kategoriler sunmaktadır. Ancak başvuru sahibi uzun süreli İngiltere vizesine sahip olmak istiyor ise en fazla 6 ay konaklama hakkına sahiptir. 6 aylık sürenin bitiminde ise başvuru yapan kişinin İngiltere’den çıkış yapması gerekmektedir. Uzun süreli kalınacak vize türlerinde ise 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık türlerdeki vize başvurusu yapan kişiye uygun görülmektedir.

İngiltere vizesi alarak İngiltere topraklarına seyahat planı yapan T.C vatandaşlar, İngiltere ülkesi için vize başvurusunda bulunan kişiler başvuru işlemlerinin gerçekleşebilmesi için biyometrik bilgilerini (parmak izi) yetkili merkeze beyan etmek durumundadır. Başvuru yapacak olan kişi biyometrik işlemlerini gerçekleştirebilmek için parmak izi ve fotoğraf işlemlerinin yapılacağı merkeze şahsi bir şekilde gitmesi gerekmektedir.

İngiltere Vize İşlemleri Ne Kadarlık Sürede Sonuçlanmaktadır?

İngiltere vize işlemleri sonuçlanma süresi, İngiltere vize yetkilileri tarafınca tedarik edilecek ve belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercümesi zorunlu olan belgelere gereken tercümenin yapılması, vize başvurusu adına talep edilen ve gerekli olan formların doldurulması, hızlandırıcı servislerden yararlanacak başvuru sahibi için buna ek olarak bağlı olan prosedürlerin takip edilmesi, başvuru sahibinin uzman müşteri temsilcileri ile irtibat kurarak alacak olduğu randevunun gün ve belirtilmiş olan saat aralığı öncesinde tamamlanması gereken başvuruların biyometrik bilgileri ile beraber vize merkezlerine elden teslim etmesi talep edilmektedir.

İngiltere vizesinin müracaat sonuçlanma zaman dilimi ise randevu günü geçtikten daha sonra 21 günlük bir süre zarfı içerisinde noksansız bir şekilde sonuç bulmaktadır. Bunun yanı sıra, konsolosluğun yoğun olduğu zamanlara, resmî tatillere ya da her iki ülkenin de tatil gününe denk gelmesi kabinde başvuru sahibinin yapmış olduğu İngiltere vize müracaat sonuçlanma sürecinde yaşanılacak olan yoğunluklar nedeni ile aksamalar olarak uzaması yüksek ihtimaldir.

Bu sebepten dolayı başvuru sahibinin vize danışma işlemini gerçekleştirmeden en az 1 ay öncesinden randevusunu oluşturarak başvuru işleminde bulunması gerekir. Konsolosluk tarafına istida sahibinin yapacak olduğu evrak teslimlerinde belgelerde/evraklarda herhangi bir tutarsızlık ya da eksik evrak beyanı mevcut ise yetkili makamlar ek evrak talebinde bulunma hakkına sahiptirler.

Ek evrakların talebi oluşturulduktan daha sonra zaman kaybının yaşanması için 21 günlük sonuçlanma süresinde aksaklıklar yaşanabilir olmasından dolayı sürecin gün sayısında değişiklikler meydana gelmektedir. Bu nedenden dolayı, müracaat eden kişi başvuruda bulunur iken evrakların tam olmasına ayrıca dikkat etmesi önerilmektedir. Tüm bu belirtilen bilgilerin yanı sıra, eksik evrak beyanı ile başvuruda bulunan kişinin yapmış olduğu İngiltere icazetname başvurusu ise direkt olarak ret kararı ile de sonuçlanma ihtimali yüksektir.

İngiltere Vize Başvuru Formu Hakkında Bilgi

Bunun yanı sıra, İngiltere vize başvuru formu içerisinde bulunan eksik evrakların yanı sıra, başvuru sahibinin hatalı ya da kimliği ile tutarsız bir bilgi ibraz etmiş ise, İngiltere vize başvuru değerlendirme süresi direkt olarak ret kararı verilmesi ile bunun beraberinde kişi hakkında yasal işlem başlatılma ihtimali de yüksektir. Konsolosluk bu yetkilere sahip bir makamdır ve kişi bunu göz önünde bulundurması gerekmektedir.

İngiltere Vizesinin Başvuru Detayları

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan dört ülke içinde mevcut bulunan en büyük ülkedir. Bunun yanı sıra 4 ülke içerisindeki ülkelerin de merkezidir. T.C. vatandaşları diplomatik ya da hizmet bir pasaport kullanmıyor ise bu ülkeye gerçekleştirilecek olan seyahatleri adına vize müracaatında bulunmaları tabi tutulmuştur. Bunun yanı sıra, başvuru sahibi özel bir pasaportu mevcut ise (diplomatik ya da hizmet) 180 günlük bir süre zarfı içerisindeki 90 gün baz alınır ise, bu 90 günü aşmamak kaydı ile vize işleminden muaf tutulmaktadırlar.

İngiltere vizesi almak isteyen başvuru sahipleri, İngiltere adına planlamış olduğu seyahat için başvurularını Konsolosluk ya da Büyükelçilik taraflarınca yetkilendirilmiş merkezler ya da firmalar tarafından başvuru işlemlerini yapabilmektedirler. İngiltere ülkesine seyahat etmek isteyen bireyler, başvurularının gerçekleşebilmesi adına biyometrik bilgilerini ibraz etmeleri zorunlu olması ile beraberinde yetkili kişilerden talep edilmektedir.

Başvuru yapan birey, müracaat merkezinde yetkililer tarafından gerekli olan tüm desteği ve hizmeti görerek İngiltere vizesi almak adına vize merkezi ülke danışmanları tarafından yönlendirilmektedir. Başvuru yapan şahıs, konsolosluğun beyan edilmesinin talep ettiği evrakları tutarlı ve doğru bir şekilde hazırlamalıdır. Evraklar hazırlandıktan daha sonra kişinin bilgileri ile uyuşup aynı zamanda da uyuşmadığı kontrol edilmelidir.

Bu gibi durumların akabinde kontrol edilmesinin sebebi ise kişinin müracaat esnasında kullanacak olan evrakların eksik ya da tutarsız bilgilerin içermesinin akabinde de olumsuz bir ret cevabı ile sonuçlanmasıdır. Bu türdeki durumları yaşamamak için belgeler iyice kontrol edilmeli ve kişinin kişisel bilgileri ile uyum sağlamalıdır. Bunun yanı sıra eksik evrakların ibrazında bulunuyor ise, yetkili makamın başvuran kişiden gerekli olan ek belge talebinde inisiyatifi altında bulunabilmektedir. Ya da direkt bir şekilde başvuru yapan kişinin İngiltere vizesi başvuru sürecinin reddine karar verebilme hakkına da sahiptir.

Eksik evraklara şayet ek evrak talebinde bulunabilir fakat bir diğer dikkat edilmesi gereken etmen ise, evrakların içerisinde yanlış ve doğru olmayan bir bilginin konsolosluğa ibraz edilmesidir. Hatalı bir belgenin ibraz edilmesi sonucunda ise başvuruda bulunan kişi ve aracı durumunda bulunan vize merkezi hakkında cezai uygulamaların uygulanması yüksek ihtimaldir. Bu gibi olumsuz durumlarının yaşanmaması için başvuruda bulunan kişi vizeyi alabilmek için başvuru süresinin içerisinde oldukça dikkatli olmasında da büyük bir fayda vardır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu