İngiltere Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İngiltere Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İngiltere Vize Türleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İngiltere Vize Türleri

İngiltere vize türleri, seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri adına 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık süreli bir şekilde verilmektedir. Birleşik Krallık adına seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri; elektronik bir ortamda tamamlanması talep edilen işlerin bitiminden sonra, konsolosluk tarafınca yetki sahibi olan aracı kurumlar vize merkezlerinden ya da firmalardan herhangi birisine bizzat giderek biyometrik verilerinin talebinde bulunması gerekmektedir. Başvuruyu yapan birey; faal ikamet etmiş olduğu yerden bağımsız olarak, kendisine en yakın bulunan bir mevki içerisindeki vize merkezlere giderek vize adına gereken işlemleri başlatabilme hakkına sahiptir.

İngiltere vize türleri ticari, aile ve arkadaş ziyareti, turistik nedenlerden dolayı talep edilen vize, tıbbi vize ve aile birleşimi gibi vizelerden oluşmaktadır. Ayrıca kişinin yapacak olduğu vize başvurusu da yalnızca Konsolosluğun belirlemiş olduğu biyometrik verilerin ve başvuruları almak adına, yetkilendirilmiş kuruluşların sayesinde temin edilebilmektedir. İngiltere vizesi adına gerekli olan evrakların listesini ve talep edilmiş olan evrakları görmek nedeni ile ilgili resmi sitelerden de bilgi sahibi edinilebilmektedir.

İngiltere Vize Merkezi

İngiltere vizesinin türleri turistik, aile ve arkadaş ziyareti, ticari, kültürel etkinlik gibi ayrı bir kategori altına ayrılmaktadır. İngiltere vize başvurusu adına vize merkezi ile gerçekleştirilecek olan evrakların hazırlık aşaması, kategoriye uygun bir vize başvuru formunun kişi tarafından doldurulması, kategorinin sağlamış olduğu vize evrak ve belgelerinin hazırlık işlemleri ve kontrolüdür. Vize talep dilekçesinin hazır hale getirilmesi, işlem süresi içerisinde kişinin pasaportunun takibi ve teslimi yapılarak kişiye ulaştırılmasının yanı sıra, yetki sahibi edilen vize merkezleri tarafından gerçekleşmektedir.

İngiltere vizesi almak için, Türkiye sınırları içerisinde birçok yetki sahibi şubeler mevcuttur. Bu mevzuda vize merkezleri en doğru aracı niteliğini taşır. Başvuru dosyası hazırlandıktan sonra ise, konsolosluk tarafından yetki sahibi edilmiş bir vize başvuru merkezi aracılığı ile şahsın randevusu alınacaktır. Randevu günü geldiğinde ise temsilci eşlik ederek başvuru işlemleri resmi olarak gerçekleştirmesi tamamlanacaktır.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

İngiltere vizesi işlem süresi içerisinde biyometrik bilgiler, pasaport teslimi ve yanı sıra dosya kabul işlemleri başvuru merkezleri sayesinde yapılmaktadır.

İngiltere vizesinin işlem değerlendirme ve sonuçlandırma aşamaları ise parmak izi beyanı bittikten sonraki 21 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Yetkili kurumlar tarafından yoğunluk ve resmî tatillere denk gelmesi nedeni ile bu işlem süresi boyunca gün sayılarında değişiklikler meydana gelebilme ihtimali mevcuttur. Yanı sıra, başvuru işlemi gerçekleştikten sonra randevu günü bitiminde en az 21 günün daha mevcut olmasına dikkat edilmelidir. Yerleşim vizesi türü adına çıkış ve değerlendirme süresi 3 ay kadar bir süre içerisinde değişkenlik sergilemektedir. Bunun yanı sıra, ek hizmetler vize bedelinin dışında kişi tarafından ödeme yapılması zorunludur. Yanı sıra, vize çıkış süresini azaltacak ekspres vize işlemlerinden faydalanarak, başvuru sahibi bu süreyi en aza düşürerek 5 iş günü içerisinde tamamlayabilmektedir. Yanı sıra 24 saat (1 günlük süre) içerisinde işlemlerinin acil bir şekilde gerçekleştirme hakkına sahiptir. Ek hizmetler vize süresini de ayrıca hızlandırmaktadır. Vize karar verme işleminde ise ek hizmet kullanılıp ya da kullanılmadığının olumlu veya olumsuz bir etkisi söz konusu değildir.

İngiltere Vize Türleri Hakkında Detaylı Bilgiler

İngiltere vize türleri, seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru yapan bireyler için 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık gibi süreli bir şekilde temin edilmektedir. Birleşik Krallık için seyahat yapmak isteyen başvuruda bulunan kişiler; elektronik bir ortamda yapılması ve talep edilen işlerin bitiminden daha sonra, konsolosluk tarafınca yetki sahibi olan aracı kuruluşlar sayesinde kişi vize merkezlerinden ya da firmalardan herhangi birisine şahsen giderek biyometrik verilerinin talebinde bulunması zorunludur. Başvuruyu yapan kişiler; faal bir şekilde ikamet etmiş olduğu yerden bağımsız olarak, kendisine en yakın bulunan bir bölge içerisindeki vize merkezlere giderek vize adına bizzat gereken işlemleri başlatabilme hakkına sahiptir.

İngiltere vize türleri ticari, aile ve arkadaş ziyareti, turistik nedenlerden kaynaklanarak talep edilen vize, tıbbi vize ve aile birleşimi gibi vize türlerinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra, bireyin yapacak olduğu vize başvurusu da sadece konsolosluğun belirlemiş olduğu biyometrik verilerin ve başvuruları almak için, yetkilendirilmiş kuruluşların (vize merkezleri) sayesinde temin edilebilmektedir. İngiltere vizesi için talep edilen gerekli olan evrakların listesini ve talep edilmiş olan evrakları görmek amacı ile ilgili resmi sitelerden de bilgi alınabilme hakkınsa sahiptir.

İngiltere Vize Merkezi

İngiltere vizesinin türleri turistik, aile ve arkadaş ziyareti, ticari, kültürel etkinlik gibi ayrı bir kategori altında bulunmaktadır. İngiltere vize başvurusu için vize merkezi ile yapılacak olan evrakların hazırlık aşaması, kategoriye uygun bir düzen içerisinde vize başvuru formunun başvuru sahibi tarafından doldurulması, kategorinin vermiş olduğu vize evrak ve belgelerinin hazırlık işlem aşamaları ve kontrol sağlanmasıdır. Vize talep dilekçesinin hazır hale gelmesi, işlem süresi boyunca başvuru sahibinin pasaportunun takibi ve teslimi gerçekleştirilerek bireye ulaştırılmasının yanı sıra, yetki sahibi olan vize merkezleri tarafından yapılmaktadır.

İngiltere vizesi almak adına, Türkiye sınırları içerisinde pek çok yetki sahibi şubeler vardır. Bu konuda vize merkezleri en doğru aracı bir kuruluş niteliğini taşır. Başvuru dosyası hazırlandıktan daha sonra ise, konsolosluk tarafından yetki sahibi edilen bir vize başvuru merkezi kuruluşu aracılığı ile kişinin randevusu alınacaktır. Randevu günü geldiğinde ise temsilci kişiye eşlik ederek başvuru işlemleri resmi bir biçimde gerçekleştirmesi tamamlanacaktır.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

İngiltere vizesi işlem süresi boyunca biyometrik bilgiler, mevcut pasaport teslimi ve yanı sıra dosya kabul işlemleri başvuru merkezleri beraberinde yapılmaktadır.

İngiltere vizesinin işlem değerlendirme ve sonuçlandırma zamanı ise parmak izi beyanı bittikten daha sonraki 21 gün içerisinde yapılır. Yetkili kurumlar tarafından yoğunluk ve resmî tatillere rastlantının gelmesi sebebi ile bu işlem süresi boyunca gün sayılarında farklılıklar meydana gelebilme ihtimali mevcuttur. Yanı sıra, başvuru işlemi gerçekleştikten daha sonra randevu günü bitiminde en az 21 günün daha kesinlikle mevcut olmasına dikkat edilmelidir.

Yerleşim vizesi türü için ise çıkış ve değerlendirme süresi 3 ay kadar bir süre içerisinde değişkenlik sergilemektedir. Bunun yanı sıra, ek hizmetler de vize ücretinin dışında başvuru sahibi tarafından ödeme yapılması gerekmektedir. Yanı sıra, vize çıkış süresini düşürecek ekspres vize işlemlerinden faydalanarak, başvuru yapan şahıs bu süreyi en aza düşürerek 5 iş günü içerisinde yapabilmektedir. Bunun yanı sıra 24 saat (1 günlük süre) içerisinde işlemlerinin acil bir şekilde gerçekleştirme hakkına da sahiptir. Ek hizmetler ise vize süresini de ayrıca bir şekilde hızlandırmaktadır. Vize karar verme aşamasında ise ek hizmet kullanılıp ya da kullanılmadığının olumlu veya olumsuz bir etkisi söz konusu değildir.

İngiltere vizesinin başvurusu olumlu bir biçimde sonuçlanan şahıslar, belgelerin başvuru işleminin gerçekleştirdiği vize müracaat merkezlerinden teslimini yapabilirler. Bu belgeler teslim alınır iken kişinin kimlik bilgileri, seyahatin sebebi ve seyahat tarihinde herhangi bir yanlışlık olup olmadığını da dikkat ile teyit etmesi tavsiye edilmektedir. İngiltere başvurusunun olumsuz bir şekilde ret edilmesi durumunda ise kişiler, kendisine iletilmiş olan reddedilme nedenlerini öğrenerek gerekli durumlar çerçevesi doğrultusunda karara itiraz haklarına da sahiptir.

İngiltere Vize Türleri Sık Sorulan Sorular

İngiltere Tier4 vize türleri nelerdir?

İngiltere Tier 4 vizesi yaş guruplarına göre ayrılır. 4 ile 14 yaş arasında olan ve ilköğretimden liseye kadar herhangi bir eğitim kademesinde İngiltere’ de öğrenim görecek öğrenciler Tier 4 Child vizesi başvurusu yapabilir. 16 yaş ve üzeri öğrencilerin başvuru yapabileceği vize ise Tier 4 General’ dir.

İngiltere çalışma vizesi türleri nelerdir?

İngiltere çalışma vizesi türleri İngiltere’ de çalışmak isteyen başvuru sahibinin mesleki donanımına, lisans programına, lisans derecesi ya da özelliklerine göre çeşitli türlere ayrılır. Genel İngiltere çalışma vizesi Tier1’ dir. İngiltere çalışma vizesinin, Tier2 vasıflı işçi, Tier5 geçici işçi, özel ev hizmetleri vizesi türleri bulunur.

İngiltere turist vizesi ne için alınabilir?

İngiltere’ yi 180 gün içinde 90 günü aşmayacak biçimde turistik faaliyet kapsamında gezmek isteyenler, İngiltere turistik vize alabilirler. İngiltere turist vizesi, eğlence amaçlı seyahat, tur organizasyonuna katılmak ya da tatil yapmak amacıyla ülkeyi ziyaret etmek için alınabilir.

İngiltere Tier4 Vizesi nedir?

İngiltere vizesi bir öğrenci vizesidir. İngiltere’ de ilköğretimden lisans derecesine yüksek lisans ve doktoraya ya da uzun süreli dil kursu ile araştırma veya mesleki sertifika programlarına katılmak isteyenlerin İngiltere Tier 4 öğrenci vizesine başvurmaları gerekir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu