İngiltere Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İngiltere Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İngiltere Vize İşlemleri 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İngiltere Vize Başvurusunun Maliyeti Ne Kadar?

Birleşik Krallık vize başvurusunun maliyeti, Birleşik Krallık’a girmek için almanız gereken Birleşik Krallık vizesi türüne bağlıdır. İngiltere’den alabileceğiniz vize çeşitleri ise ziyaretçi vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi, yerleşme( oturma) vizesi ve vatandaşlık vizesi şeklindedir. Tabi ki tatil vizesi ile oturma vizesi farklı koşullar altında verilmektedir. Vize ücretleri, 9 aya kadar ziyaret vizesi için 93 £’dan, yerleşme vizesi için 3.250£’ a kadar değişmektedir.

Eğer vize alım sürecinde bir firma ile çalışırsanız bu firmanın hizmet bedeli de farklı olacaktır. Nitekim Türk vatandaşları için ücretler farklı başvuru türleri için farklıdır. İçişleri Bakanlığı başvuru ücretlerini yılbaşında belirler ve tüm yıl bu fiyat geçerli olur. Bununla birlikte, döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle, Türk Lirası (₺) cinsinden İngiltere Vize ücretleri yıl içinde değişiklik gösterebilir.

İngiltere vizesi için başvuran Türk vatandaşlarının çevrimiçi başvuru ücretlerini ABD Doları olarak ödemeleri gerekmektedir. Ancak, başvuranların çoğu, Türk Lirası (₺) cinsinden yaklaşık bir karşılığını bilmek ister. Bu nedenle, bu gönderi, 2020’de Türkiye’den en son İngiltere vize ücretinin ayrıntılarını sağlar: Türk Lirası ve ABD Doları cinsinden fiyatlar yazıda verilmiştir.

STANDART ZİYARETÇİ VİZESİ ÜCRETLERİ

Türk vatandaşları Türkiye’den 6 aylık, 2, 5 ve 10 yıllık standart ziyaretçi vizesi için başvurabilirler. Turizm, aile ve iş ziyaretleri için en yaygın ve popüler olan vize çeşidi 6 aylık standart ziyaretçi vizesidir. Genel olarak en çok başvuru yapılan vizeler 6 aylık süre için olmaktadır. Bu vize en kısa sürede çıkan çeşittir.

İngiltere turist vizesi ücretleri Türk Lirası cinsinden 850 TL’dir (124 $). Ayrıca, başvuranlar, bazen 6 aylık Birleşik Krallık vizesini Türkiye’den İngiltere veya Londra ziyaret vizesi olarak da belirtmektedir. Tekrar gelen ziyaretçiler de, turizm ve aile amaçlı uzun süreli ziyaretçi vizesi için başvurabilir. Buna göre Türkiye’den 2, 5 ve 10 yıllık vize başvurusu için İngiltere turist vizesi ücretleri sırasıyla ₺3,220, ₺5,843 ve ₺7,330’dur. Ayrıca, 5 yaş altı bebekler ve 18 yaş altı çocuklar için İngiltere vize fiyatları yetişkinler için olanla aynıdır.

Ayrıca Türkiye’den öncelikli hizmet için ek ücret 1.960 TL’dir. Dolayısıyla Türkiye’den gelen 6 aylık, 2, 5 ve 10 yıllık başvuru vize ücretleri sırasıyla TL2.810, TL5.180, TL7.803 ve TL9.290’dır.

Bu vize ücretlerine ek olarak opsiyonel tercihler de vardır. Bu hizmetler;

  • Öncelikli Randevu Servisi 63 Pound
  • Walk-In Servisi 60 Pound
  • Süper Öncelikli Vize Servisi 750 Pound
  • Öncelikli Vize Servisi                150 Pound şeklindedir.

Vize alım Süresi

Yerleşimsiz vize başvurularının büyük çoğunluğunun Türkiye’den Birleşik Krallık uzlaşmasız vize işlem süresi genellikle 15 iş günü içindedir. Türkiye’den Birleşik Krallık öncelikli vize zaman çizelgeleri, kısa süreli seyahatler için normalde 5-7 iş günüdür. Bazı durumlarda Türkiye’den çok az sayıda uzlaşmasız vize başvurusu 30 iş gününden fazla sürmektedir. Ayrıca İstanbul’dan yapılacak tüm vizesi başvuruları 30 iş günü içerisinde karara bağlandı.

Ve aile izin başvurularının %96’sı 30 iş günü veya en fazla 6 hafta içinde işleme kondu. Aynı şekilde Ocak 2020’de Türkiye’den Ankara’dan gelen uzun süreli genel turist ve aile ziyaretçisi vize başvurularının neredeyse tamamı 15 iş günü içerisinde işleme alındı. Başvuru yaptığınız konsolosluk durumu da önemli bir faktördür. Oldukça yoğun bir dönemde başvuru yapıyorsanız olduğundan daha uzun sürebilir. Fakat acil durumlarda farklı uygulamalar yapılarak süre kısaltılabilmektedir. İş seyahatleri ve farklı durumlarda vize işlemleri olabildiğince hızlı yapılmaktadır.

İngiltere vizesi ile İrlanda’ya girilebilir mi

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu