İngiltere Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

İngiltere Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi gerekli evraklar adına talep edilen evraklar ya da belgeler, kişilerin İngiltere’ye gerçekleştirecek olan seyahatin sebebine ve türüne göre değişkenlik sergiler. İngiltere Konsolosluğu talep etmesi sonucunda İngiltere vizesi için ibraz edilen gerekli evraklara yanı sıra seyahatin kategorisine göre de ek evrak veya belge talep etme hakkı mevcuttur.

Kısa zamanlı İngiltere Ziyaretçi Vize başvurusu işlemleri nedeni için ise hazırlanması gereken evrakların orijinalinin ya da fotokopilerinin ise kesinlikle hazır bulundurulması gerektiğini de hatırlatmaktadır. İngiltere vize başvuruları ise İngiltere Hudut Muhafaza Daire fümesi değerlendirilmeye alınması nedeni ile şayet İngilizce dilinde olmayan tüm destekleyici bir belgelerin tercümesiyle birlikte teslim edilmektedir.

Tercüme edilmiş belgelerde eğer tercüme eden bireyin ismi, iletişim amaçlı bilgileri ve aslına uygun olarak tercüme edildiğine dair tasdikname de bulundurulmalıdır. Tercüme edilen her tercüme evrakının içerisinde tarih ve tercüme işlemini gerçekleştiren şahsın imzasının bulunması şarttır.

 • Pasaport: Kişinin seyahat bitiş tarihi ile en az 6 aylık geçerliliği ile kullanmak mümkündür. Bunun yanı sıra pasaportun içerisinde bulunan boş sayfalar ve mevcut ise eski pasaportun da bulundurulması gereklidir.
 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmuş, müracaat eden kişi tarafından imzalanmış İngiltere vizesi müracaat formu. (Taraflarca kişiye geri temin edilecektir.)
 • Dilekçe: Başvuru sahibinin şirketteki konumu, seyahatin tarihini ve nedeninin belirten, şirket içerisindeki imza yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış bir resmi dilekçe.
 • Davetiye: Ziyaret yapılacak konum bir şirket ise; faal olan şirketin antetli bir kâğıda yazılmış ve düzenlenmiş, müracaat eden kişinin pasaport numarasının ve isminin içerisinde mevcut bulunduğu davetiye. Ayrıca davet eden şahsın da pasaport fotokopisinin bulundurulması zorunludur.)
 • Rezervasyon Bilgileri: Konaklama rezervasyonun çıktı bilgileri, ulaşım rezervasyonu ve sağlık sigortasının olması gerekmektedir.
 • İlave Evraklar: Başvuru yapan kişinin nüfus kağıdının fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kâğıt örneğinin bulundurulması.

İngiltere Transit Vize İşlemleri Nasıl İşlemektedir?

İngiltere transit vize, bir ülkeye seyahat edilmesinin sırada aktarmanın gerçekleşeceği mevcut durumlarda ise, aktarma uygulanacak bölgenin sınırlarından geçmek amacı ile istenen oldukça kısa süreli bir vize çeşididir. Aktarmalı uçuş sırasında aktarma yapılacak olan herhangi bir ülkenin transit vize talep edip ya da etmediğine kesinlikle dikkat edilmelidir. Transit vize istekleri ise ülkeden herhangi ülkeye ve aktarma sürelerine bağlı olaraktan değişkenlik sergilemektedir.

Resmî kurumlar olan vize başvuru merkezleri ve firmaları aracılığı ile transit vize başvuru işlemleri yapmaktadır. Gerekli evraklar;

 • Kişisel bilgiler içeren evraklar
 • Mevcut pasaport orijinali
 • Başvuru formunun olması
 • 2 adet kişinin biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı ile birlikte mevcut faal gösterecek pasaport fotokopileri
 • Başvuru sahibinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • 3 ayı kapsayacak bir banka hesap dökümüdür.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere vizesi 3 hafta ile 12 hafta aralığında sonuç bulmaktadır. İngiltere oturum vizesi çeşitleri içerisinden birisine başvuru yapmış olan bireyler, vize başvuru tarihinin süresi ise 12 ya da 24 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere vizesinin başvurusu olumlu yönde sonuçlanan başvuru sahipleri, belgelerin başvuru işlemlerinin yapıldığı Vize Başvuru Merkezi’nden teslimini yapabilirler. Bu evraklar ve belgeler teslim alınır iken kimlik bilgileri, gezinin sebebi ve seyahat tarihinde herhangi bir yanlışlık olup olmadığını dikkat ile teyit edilmesi tavsiye edilmektedir. İngiltere başvurusunun ret edilmesi durumunda ise bireyler, kendi şahsına iletilmiş olan bir reddedilme nedenlerini öğrenerek gerekli olan durumların doğrultusunda karara itiraz haklarına da sahiptir.

İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliği vize olumsuz bir şekilde ile sonuçlanmış ise, vize için yapılacak başvuru ücretini iade etmemektedir. Güncel İngiltere vize ücreti ise şayet 6 aylık 125 TRY ve 135 USD arasında değişkenlik sergilemektedir. Bunun yanı sıra ayrıca, ek olarak başvuru merkezlerinden alınan ya da temin edilen 210 TRY tutarlı kişi başı tarama ücretinin tahsilini de eklemeliyiz. İngiltere harç bedelinin geri iadesi talep edilen bir durum değildir.

Genellik ile kişinin bir başvuru oluşum süreci 1 ay öncesinden yapılması merkezler tarafınca tavsiye edilir. İngiltere vizesi kaç günde çıkar 2020 sebeplerine bağlı olarak başvuru sahibinin işlemlerinin olması, bunun akabinde de 5 iş günü içerisinde sonuç alarak bireyin tarafına bildirilir.

Tüm bu belirtilen bilgilerin yanı sıra özel bayramlar ve resmî tatiller olan Noel, paskalya, yılbaşı, işçi bayramı ve beraberiinde Cumhuriyet Bayramı gibi İngiltere ve Türkiye ülkelerine özgü resmî tatiller gerekli bir şekilde dikkate alınmalı ve konsolosluğun yapmış olduğu uyarılar da başvuru yapan kişi tarafından dikkate alınması gerekmektedir. Tüm bu belirtilenlerin akabinde ise vize merkezleri söz konusu uçak biletini ve konaklanacak otelin bedellerinin de satın alımının yapılmamasını tavsiye eder ve bununla birlikte sadece rezervasyon bilgilerinin bulunmasını gerekli görmektedir.

Bunun nedeni ise satın alım kişi tarafından gerçekleştirilir ve konsolosluk tarafından da başvurulan vize sürecinde ret cevabı gelir ise herhangi bir ücret kişinin tarafına iade edilmemektedir. Ayrıca eksik evraklardan kaynaklanarak konsolosluk tarafından başvuran kişiye ek evrak talebinde bulunabilme hakkı da vardır. İstisnai durumların esasında da kişi gerekli talep edildiği takdirde mülakat amacı doğrultusunda konsolosluk tarafından çağırılabilmektedir. Eksik evrakların beyan edilmesi nedeni ile bazı durumlarda konsolosluk kişinin yapmış olduğu vize başvurusuna ret kararı verilme hakkına da sahiptir.

İngiltere vizesinin başvurusundan sonra tüm bun belirtilenin yanı sıra kişinin başvuru formu içerisinde ya da bir diğer talep edilen belgelerin içerisinde tutarsız başvurular mevcut ise yetkili mecralar direkt olarak yapılan vize başvurusunun reddine karar vermektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması adına kişi oldukça dikkatli davranmalıdır. Hatalı bilgilerin ibrazında ise ret cevabının yanı sıra kişi hakkında bir takım cezai işlemler de uygulanabilmektedir.

 

İngiltere Vize Reddi

Ayrıca bunun yanı sıra, vize müracaat işlemlerinde kullanılan evrakların da kişiye geri iade edilmesi mümkün değildir. İngiltere vize reddi gerekli durumlarda, istenilen zaman doğrultusunda tekrardan İngiltere vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmek olası bir ihtimaldir. En son ki reddedilme tarihinden daha sonraki koşullar gereğince herhangi bir değişiklik yok ise şayet reddedilmek için herhangi bir sebep mevcut değil ise; başvurunun her bir ayrıntısı incelenip tekrarlanması mümkündür.

Ancak başvuru orijinali olmayan, tutarsız belgelerin ibraz edilmesi gereğince reddedilmemiş ise; bir önceki karar, bir sonraki yapılacak olan başvuruların kendiliğinden ret edileceği anlamını da gelmemektedir. Ancak daha önceden alınmış ret kararının sebeplerinin göz önünde bulundurularak ve daha sonrasında ise gerekli görülen düzeltmeler gerçekleştirilerek başvuru aşamalarının yapılması yetkililer tarafından kişiye tavsiye edilmektedir.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar Sık Sorulan Sorular

İngiltere vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?

İngiltere vizesi başvuru evrakları, başvuru nedenine ve başvuru sahiibinin kişisel durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak şu evraklardan oluşur.İngiltere vizesi başvuru formu,
pasaport
kimlik fotokopisi
seyahat rezervasyonu
konaklama rezervasyonu
İngiltere vizesi talep dilekçesi

İngiltere iş İngiltere iş ziyareti vizesi için gerekli evraklar?

İngiltere kısa süreli ticari vize için pasaport, kişisel evraklar, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, ile son 3 aylık maaş bordrosu gibi finansal dokümanlar, mesleki belgeler ve İngiltere’ye davet eden kişi ya da kurumdan alınmış olan davetiye mektubu ibraz edilmelidir.

İngiltere Tier2 şirket içi transfer vizesi gerekli evraklar?

Pasaport, kimlik belgesi, nüfus kaydı örneği gibi kişisel ve İngiltere vizesi genel belgeleri
İngiltere Tier2 vizesi başvuru formu
İngiltere’ deki şirkete ait sponsorluk belgesinin referans numarası
Finansal belgeler

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu