İngiltere Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

İngiltere Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İngiltere Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formunun içerisinde bulunan eksik evraklarına nazaran, başvuru yapan kişinin hatalı ya da kimliği ile hatalı olan bir bilgi beyan etmiş ise, İngiltere vize başvuru değerlendirme aşaması direkt olarak olumsuz bir sonuç ile ret kararı verilir, akabinde bunun beraberinde başvuru yapan hakkında yasal işlem başlatılma ihtimali de oldukça yüksektir. Konsolosluk makamı bu yetkilere sahip bir makamdır ve kişi bunu göz önünde bulundurması da gerekebilmektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi isteyen ve talep eden başvuru sahipleri ilk önce yetkili makam olan konsolosluk tarafından aracılık ile yetkilendirilmiş olan vize merkezlerinden ya da firmalarından randevu talep etmesi gerekmektedir. Randevu, vize merkezi yetkilileri taraflarından kişiye verilir ve gün, saat ve tarih belirtildikten sonra kişi beyan edilmesi istenen evrakları hazırlayarak başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir.

Başvuru yapan birey, müracaat merkezinde yetkililer tarafından gerekli olan tüm desteği ve hizmeti görerek İngiltere vizesi almak adına vize merkezi ülke danışmanları tarafından yönlendirilmektedir. Başvuru yapan şahıs, konsolosluğun beyan edilmesinin talep ettiği evrakları tutarlı ve doğru bir şekilde hazırlamalıdır. Evraklar hazırlandıktan daha sonra kişinin bilgileri ile uyuşup aynı zamanda da uyuşmadığı kontrol edilmelidir.

Bu gibi durumların akabinde kontrol edilmesinin sebebi ise kişinin başvuruda kullanacak olan evrakların eksik ya da tutarsız bilgilerin içermesinden olmasından dolayı olumsuz bir ret cevabı ile sonuçlanmasıdır. Bu türdeki durumları yaşamamak için belgeler iyice kontrol edilmeli ve kişinin kişisel bilgileri ile uyum sağlamalıdır. Bunun yanı sıra eksik evrakların ibrazında bulunuyor ise, yetkili makamın başvuran kişiden gerekli olan ek belge talebinde inisiyatifi altında bulunabilmektedir. Ya da direkt bir şekilde başvuru yapan kişinin İngiltere vizesi başvuru sürecinin reddine karar verebilme hakkına da sahiptir.

Eksik evraklara şayet ek evrak talebinde bulunabilir fakat bir diğer dikkat edilmesi gereken etmen ise, evrakların içerisinde yanlış ve doğru olmayan bir bilginin konsolosluğa ibraz edilmesidir. Hatalı bir belgenin ibraz edilmesi sonucunda ise başvuruda bulunan kişi ve aracı durumunda bulunan vize merkezi hakkında cezai uygulamaların uygulanması yüksek ihtimaldir. Bu gibi olumsuz durumlarının yaşanmaması için başvuruda bulunan kişi vizeyi alabilmek için başvuru süresinin içerisinde oldukça dikkatli olmasında da büyük bir fayda vardır.

İngiltere vize işlemleri ise şu şekildedir; 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık gibi bir ekstra bir durum sunmaktadır. Bunun yanı sıra başvuruda bulunan kişi uzun süreli İngiltere ülkesinin vizesine sahip olmak istiyor ise bunun beraberinde en fazla 6 ay gibi bir süre ile kalabilmektedir. 6 aylık sürenin sonunda ise kişinin İngiltere’den çıkış yapması gerekmektedir. Uzun süreli kalınacak vizelerde de 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vizeler başvuruda bulunan şahsa uygun görülmektedir.

İngiltere vizesi alındıktan daha sonra İngiltere’ye seyahat planı düzenleyen T.C vatandaşları olan şahıslar, İngiltere vize başvurusunda bulunan kişiler başvuru işlemlerinin gerçekleşebilmesi için kesinlikle talep edilen biyometrik bilgilerini (parmak izi) yetkili kuruluşa ibraz etmek zorundadır. Başvuru yapacak olan şahıs biyometrik işlemleri için parmak izi ve fotoğraf gibi işlemlerin de yapılacağı merkeze şahsen gitmesi gerekmektedir.

İngiltere Ülkesinin Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere ülkesinin vizesi için hazır olması gereken evraklar aracı olan yetkilendirilmiş vize merkezlerine ibraz edilmelidir.

 • Pasaport: Başvur yapan kişinin faal pasaportunun 10 yıldan eski olmaması ilk koşuldur. Ayrıca vizenin işlenmesi için de en az 2 karşılıklı sayfanın da boş olması gerekmektedir. Kişi pasaportunun bazı bölgelerinin deforme olmaması ve bunun akabinde de yırtık olmaması adına gerekli kontrolünü gerçekleştirmelidir. Aksi halde gerçekleştirmiş olduğu vize başvurusunun değerlendirme aşamasına engel olabilmektedir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce evrakların istenilen nitelikte olması oldukça büyük önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra mevcutsa şayet kişinin eski pasaportunun da eklenmesi tavsiye edilmektedir.
 • Finansal Dokümanlar: Başvuruda bulunan bireyin, banka hesabına ait son 3 ay içerisini kapsayacak bir tüm banka hesap hareketlerinin de başvuru dosyasına eklenmesi zorunludur. Banka hesap dökümünün de banka yetkilileri tarafınca kaşelenmesi ve ıslak imza atılması da yetkili makamlar tarafınca talep edilen en önemli unsurlardan sadece bir tanesidir. Ayrıca banka hesap bilgisinin dökümü başvuru gerçekleştirmeden hemen önce çıktısının alınması 10 günlük bir aşamaya tekabül etmektedir. Bunun yanı sıra hesap üzerinde de mevcut olacak nakit maddiyatın da yetkili makamlar taraflarca belirtilen sayıyı içermesi gerekmektedir. Kişinin hesabının içerisinde bulunması gereken maddi tutar da merkezler tarafından da öğrenilebilmektedir.
 • Meslek ile İlgili Dokümanlar: Başvuruda bulunan kişinin faaliyet göstermiş olduğu kurum ya da firma için antetli bir kâğıda iş veren tarafınca başvuruda bulunan şahsın mesleki durumunu, maaş bilgisini, şirket içerisindeki çalışma zamanın süresini ve güncel bilgileri mevcut gösterecek bir iş yerine ait evrak da vize başvuru dosyası içerisinde bulundurulması zorunlu bir belge olarak talep edilmektedir.
 • Seyahate Dair Evrak Bilgileri: Başvuru sahibinin faalde bulunan bir davetiyesi mevcut ise davetiyesi ya da fuar giriş belgesi gibi belgelerin çıktıları, otel ve uçak bilgilerini içeren rezervasyon, eğer başvuruda bulunan kişi herhangi bir organizasyona davetli ise ya da katılacak ise farklı bir planları da mevcutsa bu organizasyonlara ait bir broşür ya da program biletini başvuru evrak dosyası içerisinde bulundurması zorunludur.
 • İngiltere Başvuru Formu: İngiltere ülkesinin vizesine ait kişi tarafından hazırlanacak olan tüm belgelerin bütün listesi form içerisine yazılacaklara istinaden, ayrıca evrak listesi için talep edilmektedir. Kişi, İngiltere vize başvuru formunun ise oldukça dikkatli bir şekilde ve hatasız bir düzen içerisinde doldurarak ilgili mercilere teslim etmelidir. Başvuru formu içerisinde ancak eksik bir evrak var ise, şayet konsolosluk eksik bir belge talebinde bulanabilir ya da olumsuz bir sonuç verebilme hakkına sahiptir. Tüm bunların yanı sıra hatalı bir bilgi beyan eden başvuru sahibinin vize başvuru değerlendirmesi karar aşaması direkt olarak olumsuz değerlendirilmek ile bunun beraberinde de cezai işleme de tabi tutulacaktır.
 • Kimlik Bilgisi ve Nüfus Kayıt Örneği: Başvur yapan şahsın pasaport içerisinde yer alan kişisel bilgileri ile kimlik ve nüfus kayıt örneği uyumlu olmalıdır. Bunun yanı sıra kadınlarda şayet kızlık soy adını taşıma ya da isim değişikliğinin güncel olmaması koşullarında ise vize başvurusunun değerlendirme süreci olumsuz bir şekilde geri dönüt yapacaktır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülke içerisinde mevcut olan en büyük ülkedir. Bunun akabinde de 4 ülke içerisindeki ülkelerin de merkezidir. T.C. vatandaşları olan kişiler diplomatik ya da hizmet bir pasaport kullanmıyor ise bu ülkeye gerçekleştirilecek olan seyahatleri adına vize müracaatında bulunmaları tabi tutulmuştur. Bunun yanı sıra, başvuru sahibi özel bir pasaportu mevcut ise (diplomatik ya da hizmet) 180 günlük bir süre zarfı içerisinde bulunan mevcut 90 günlük bir süre baz alınırsa, bu 90 günü aşmamak koşulu ile vize işleminden muaf bir şekilde tutulmaktadırlar.

İngiltere vizesi talep eden ve aynı zamanda da almak isteyen başvuru sahipleri, İngiltere ülkesi adına planlamış olduğu gezi amacı için başvurularını Konsolosluk ya da Büyükelçilik taraflarınca yetkilendirilmiş olan kuruluşlar, aynı zamanda da merkezler ya da firmalar tarafınca başvuru işlemlerini yapabilme hakkına sahiptirler.

İngiltere Vize Başvuru Formu Sık Sorulan Sorular

Online İngiltere vize başvuru formu (vaf1a başvuru formu) hangi bilgileri içerir?

Online İngiltere vize başvuru formu VAF1A başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, pasaport bilgilerini, seyahat nedenini ve varsa daha önceki seyahatlerine ilişkin bilgileri, varsa seyahat edeceği kişilerin bilgilerini, kişinin mesleki ve finansal durumunu, ailesine ait bilgileri içeren resmi bir formdur.

İngiltere vize başvuru formu 2021 nasıl doldurulur?

İngiltere vize başvuru formu 2021, başvuru sahibinin kişisel evraklarına uygun biçimde doğru bilgi ve beyanlarda bulunularak İngilizce olarak ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Başvuru formu bilgisayar ortamında online doldurulmalı ve doldurulduktan sonra çıktısı alınmalıdır. Ayrıca formda ıslak imza mutlaka olmalıdır.

İngiltere vize randevu değiştirme işlemi yapılabilir mi?

İngiltere kısa süreli C tipi vize başvurularında başvuru merkezlerinden alınan randevu tarihi değiştirilebilmektedir. Başvuru formunun doldurularak randevu alındığı sistem üzerinden başvuru sahibi, dilediği kadar randevu değiştirme işlemini gerçekleştirme hakkına sahiptir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu