İngiltere Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İngiltere Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İngiltere Aile Birleşimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İngiltere Aile Birleşimi

İngiltere aile birleşimi vize başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahipleri, vize merkezlerine ya da vize başvuru firmalarına direkt olarak başvuruda bulunma hakkına sahip değillerdir. Bu nedenle, bu gibi uzun süreli alınacak olan vize talep işlemleri, direkt olarak başvuruda bulunacak kişi tarafından konsoloslukta ya da büyükelçiliklerde gerçekleştirilir.

İngiltere aile birleşimi vizesi, diğer bulunan vize türleri kategorisinden ayrı tutulmaktadır. Yetkilendirilmiş kuruluşların bu türdeki vize işlemlerinin kabul etmek gibi bir hakkı söz konusu olmadığı için, başvuru yapmak isteyen kişiler, bizzat konsolosluğa ya da büyükelçiliğe gitmesi gerekmektedir.

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra, İngiltere Evlilik Vizesi de verilecek olan prosedür ile beraberinde birliktelikleri yasal bir kayıt altına alınmış olan eşcinsel çiftler için de geçerliliğinin korumaktadır. Yanı sıra evli çiftler için ise İngiltere vize kapsamı içerisinde, başvuru yapan kişiye/kişilere 30 aylık bir evlilik vizesi verilmektedir.

Yanı sıra başvuruda bulunan eşlerin süresi dolmadan, ilerleyen zaman içerisinde süresi henüz dolmamış olan İngiltere ülkesinin sınırları içerisinde vize uzatmak adına başvuru yapabilme imkanları ve hakları da mevcuttur. Başvuru sahibinin ya da sahiplerinin yapmış oldukları bu uzatma kararının neticesinde ise, yetkili makamlar başvuruda bulunan kişilere ya da kişiye tekrardan bir 30 aylık daha evlilik vizesi vermektedir.

Tüm bu koşullar içerisinde toplam 5 yıllık gibi bir sürenin sorunda ise, vize süresi henüz sona ermeden süresiz bir oturum iznine ve toplamda 6 yıllık gibi bir sürenin sona ermesinde ise kişiler ya da kişi İngiliz vatandaşlığı başvurusunda hak kazanmış olacaktır. İngiltere ülkesinin vize uzatmak adına yapılacak olan başvuruları ve süresiz oturum izni başvuruları da mevcut süresi tükenmeden yapılması gereken başvurular altında yer almaktadır.

Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi

Evli çiftler için İngiltere yerleşim vizesi kapsamı içerisinde başvuruda bulunmak isteyen çiftlerin, mutlak suret altında yüz yüze bir görüşme sağlamaları ve evliliklerinin ve beraberliklerinin geçerli olduğunu ve bunun yanı sıra gerçek olduğunu kanıtlayacak belgelerinin de sunmaları talep edilmektedir. Bunun yanı sıra yüz yüze bir görüşmenin olması şartı ise, Brezilya ülkelerinde yapılan vekalet evlilikleri gibi evlilikler nedeni ile oldukça büyük bir önem arz eden konular içerisinde bulunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra başvuruda bulunan çiftlerin, İngiltere sınırları içerisinde barınacak olduğu evlerin büyüklüğünü ve bunun yanı sıra şartlar kapsamı içerisinde bir ailenin yaşayabileceğini ve beraberinde belediye yetkililerinin de kabul etmiş olduğu mevcut standartlar içerisinde olması gerekmektedir. Ayrıca çiftlerin evi ya da kira da olabilmektedir. Satın alımı ya da tamamen kirada oturmak gibi koşullar söz konusu değildir.

Yaşanacak olan evin durumu ve standart çerçevesi içerisinde, çiftin mevcut evlerinin yaşanıp ya da yaşanamayacağı da yine yetkililer tarafından incelenecektir. İncelemenin akabinde olumsuz bir sonuca varılmasının halinde ise, bu durumu değiştirmek ve mevcut standartlar içerisinde olması adına tavsiyelerde bulunacaklardır.

İngiltere Yerleşim ve Evlilik Vizesi

İngiltere yerleşim ve evlilik vizesi müracaatları, titizlik ve oldukça dikkatli bir şekilde hazırlanması gereken bir konu içerisinde yer almaktadır. Profesyonel bir danışman tarafınca hazırlanacak olan dosyaların da başvuru sahiplerinin vize alma şansını yükseltecek ve elde olmayan koşullar akabinde olumsuz bir karar alınması halinde de itiraz işleminde ya da bir sonra gerçekleştirilecek olan başvuru için pozitif etkiler yaratacaktır.

Ayrıca tüm bunların yanı sıra, bu başvuru türü sonuçlanması oldukça uzun bir dönem içerisinde gerçekleşen ve maddi açıdan da masrafı fazla olan başvurular içerisinde yer almaktadır. Kişilerin yapmış oldukları vize başvuru reddinin akabinde, masrafların ve sunulan belge ve evrakların başvuru yapan kişiye iadesi yapılmayacaktır. Bu nedenle, bu gibi durumların yaşanmaması ve maddi bir kaybın da olmaması adına talep edilen tüm evrakların önceden hazırlanması gerekmektedir.

Ayrıca, olumsuz bir şekilde sonuç alan başvurular, başvuruda bulunan çiftler ve aileleri üzerinde de psikolojik açıdan oldukça olumsuz etkiler yaratma ihtimali de mevcuttur. Bu olası nedenlerden dolayı, başvuru yapacak olan kişilerin tekrar ve tekrar başvuruda bulunmamaları adına dikkatli ve titiz bir şekilde davranmaları hem maddi açıdan hem de psikolojik açıdan fayda sağlayacaktır.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvuru formunda yani içerisinde mevcut olan bilgilerin eksik evraklarına nazaran, başvuru yapan başvuru sahibi hatalı ya da şahsi kimliği ile hatalı olan bir bilgi beyan etmiş ise, İngiltere vize başvuru değerlendirme süresi de direkt olarak olumsuz bir şekilde sonuç ile ret kararı sonuç alacaktır. Akabinde de bunun beraberinde başvuru yapan birey hakkında yasal işlem başlatılma ihtimali de oldukça yüksektir. Konsolosluk makamı bu yetkilere sahip bir makamdır ve kişi bunu göz önünde bulundurması da gerekebilmektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi isteyen ve talep eden başvuru sahipleri ilk önce yetkili makam olan konsolosluk tarafından aracılık ile yetkilendirilmiş olan vize merkezlerinden ya da firmalarından randevu talep etmesi gerekmektedir. Randevu, vize merkezi yetkilileri taraflarından kişiye verilir ve gün, saat ve tarih belirtildikten sonra kişi beyan edilmesi istenen evrakları hazırlayarak başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir.

Başvuru yapan birey, müracaat merkezinde yetkililer tarafından gerekli olan tüm desteği ve hizmeti görerek İngiltere vizesi almak adına vize merkezi ülke danışmanları tarafından yönlendirilmektedir. Başvuru yapan şahıs, konsolosluğun beyan edilmesinin talep ettiği evrakları tutarlı ve doğru bir şekilde hazırlamalıdır. Evraklar hazırlandıktan daha sonra başvuru yapan sahibin bilgileri ile uyuşup aynı zamanda da uyuşmadığı kontrol edilmelidir.

Bu gibi durumların akabinde kontrol edilmesinin sebebi ise kişinin başvuruda kullanacak olan evrakların eksik ya da tutarsız bilgilerin içermesinden olmasından dolayı olumsuz bir ret cevabı ile sonuçlanmasıdır. Bu türdeki durumları yaşamamak için belgeler iyice kontrol edilmeli ve kişinin kişisel bilgileri ile uyum sağlamalıdır. Bunun yanı sıra eksik evrakların ibrazında bulunuyor ise, yetkili makamın başvuran kişiden gerekli olan ek belge talebinde inisiyatifi altında bulunabilmektedir. Ya da direkt bir şekilde başvuru yapan başvuru yapan İngiltere vizesi başvuru sürecinin reddine karar verebilme hakkına da sahiptir.

Eksik evraklara şayet ek evrak talebinde bulunabilir fakat bir diğer dikkat edilmesi gereken etmen ise, evrakların içerisinde yanlış ve doğru olmayan bir bilginin konsolosluğa ibraz edilmesidir. Hatalı bir belgenin ibraz edilmesi sonucunda ise başvuruda bulunan kişi ve aracı durumunda bulunan vize merkezi hakkında cezai uygulamaların uygulanması yüksek ihtimaldir. Bu gibi olumsuz durumlarının yaşanmaması için başvuruda bulunan kişi vizeyi alabilmek için başvuru süresinin içerisinde oldukça dikkatli olmasında da büyük bir fayda vardır.

İngiltere vize işlemleri ise şu şekildedir; 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık gibi bir ekstra bir durum sunmaktadır. Bunun yanı sıra başvuruda bulunan kişi uzun süreli İngiltere ülkesinin vizesine sahip olmak istiyor ise bunun beraberinde en fazla 6 ay gibi bir süre ile kalabilmektedir. 6 aylık sürenin sonunda ise kişinin İngiltere’den çıkış yapması gerekmektedir. Uzun süreli kalınacak vizelerde de 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vizeler başvuruda bulunan şahsa uygun görülmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sık Sorulan Sorular

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi YORUMLARI ile vize başvurusu yapmak mümkün mü?

İngiltere vize başvuruları titizlik ve dikkat isteyen bir süreçtir. Kesin bilgi ile hareket edilmelidir. Sosyal medyada karşılaştığınız İngiltere aile birleşimi vize yorumları öznel yorumlar ve kişisel deneyimler olup net ve güncel başvuru bilgilerini sosyal platformlardan aramak hatalı olacaktır.

İngiltere aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar 2021 nelerdir?

Pasaport,
İngiltere aile birleşimi vizesi başvuru formu
Biyometrik fotoğraf
Kimlik ya da nüfus cüzdanı fotokopisi ile tam tekmil nüfus kaydı örneği
Uluslararası evlilik belgesi
Uluslararası evlilik cüzdanı
Dil yeterlilik sınavı
İngiltere’ deki eve ait kira kontratı

İngiltere aile birleşimi vizesi şartları nelerdir?

İngiltere aile birleşimi vizesi başvuru yapılabilmesi için,İngiltere’ de yaşayan yabancı uyruklu ya da İngiltere oturma iznine sahip eşin ailenin geçimini sağlayacak derecede ve en az 18.600 Paund geliri olmalıdır.
İngiltere’ de yaşayan eşin yaşadığı ev, aile için yeterli olmalıdır.
İngiltere’ deki eşin devlet yardımı almıyor olması şarttır.

İngiltere Aile Birleşimi vizesi nedir?

İngiltere aile birleşimi vizesi, eşi İngiltere’ de yaşayan ya da İngiltere vatandaşı ile evlenen yabancı uyrukluların eşinin yanında ikamet edebilmek için almaları gereken uzun süreli bir vize türüdür. Vize ile başvuru sahibi evli ise İngiltere’ de 2,5 yıl, nişanlı ise 6 ay oturma iznine sahip olur ve bu süre bitiminde izin süresi uzatılır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu